Poradnia Dietetyczna   Poradnia Dietetyczna
Menu

Budynek Centrum Sportowo-Rekreacyjnego UP w Lublinie, ul. Głęboka 31, Lublin. Wejście od ulicy Raabego, pok. 205 A mapa LokalizacjaSylwetki konsultantów

Nasi dietetycy

« wstecz

 
  Mgr Katarzyna Banach
 
 
Doktorantka na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Żywienie człowieka i dietetyka, a także studia podyplomowe Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych prowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Swoją wiedzę regularnie poszerza poprzez aktywny udział w konferencjach naukowych i licznych szkoleniach. W obszarze jej zainteresowań znajduje się dietoterapia otyłości oraz rola edukacji żywieniowej w procesie redukcji masy ciała. Przez kilka lat była przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków. Jest autorką kilkunastu artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu dietetyki i żywienia człowieka. Chętnie włącza się w edukację żywieniową, m.in. poprzez  Lubelski Festiwal Nauki.  Jest współautorką cyklu wykładów otwartych „Absolutnie dietetycznie!” (2017 i 2018) prezentowanych podczas festiwalu. We współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Lublin prowadziła edukację żywieniową skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym. Aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-badawczym „ABC Zdrowego Żywienia”, przygotowanym przez zespół naukowców Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. 
 
 
 
  Dr inż. Justyna Libera
 
 
Adiunkt na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka oraz Analityki Medycznej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka oraz Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Od 2012 roku współpracuje z jednostkami oświatowymi, nadzorując jadłospisy w stołówkach szkolnych i przedszkolnych oraz prowadząc edukację żywieniową w tych placówkach. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych dot. technologii żywności oraz żywienia człowieka. Od kilku lat włącza się w edukację żywieniową, m.in. poprzez  Lubelski Festiwal Nauki czy Noc Uniwersytetów. Przygotowała i kierowała  kilkoma projektami, m.in.:  „Oszukać przeznaczenie, czyli jak mądrze schudnąć?” (2013), „Moje kalorie, mój talerz, moje zdrowie – gabinet porad dietetycznych”(2014), „Detektywi żywności – czy wiesz co jesz?” (2015), „A może psychodietetyk? Czyli o psychologicznym wsparciu w procesie odchudzania” (2016) oraz „Absolutnie dietetycznie!” (2017 i 2018). Współpracowała z Polskim Stowarzyszeniem Dietetyków prowadząc warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zielona Kraina” pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia, a także aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-badawczym „ABC Zdrowego Żywienia”, przygotowanym przez zespół naukowców Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.