wip   Witamy na Wydziale Inżynierii Produkcji
Menu

20-612 LUBLIN, ul. Głęboka 28
tel. (+81) 531 96 60, fax. (+81) 531 96 69



Inżynieria chemiczna i procesowa

« wstecz

 

studia stacjonarne i niestacjonarne

 


  Ulotka PDF   |   Plan studiów   |   Efekty ksztaÅ‚cenia


 

 

Kierunek z przyszłością!

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia

 

Studia pierwszego stopnia stacjonarne trwajÄ… 3,5 roku  (7 semestrów),

a niestacjonarne: 4 lata (8 semestrów).  Absolwent otrzymuje tytuÅ‚ zawodowy inżyniera. 

 

 

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa przygotowuje zarówno teoretycznie jak i praktycznie do projektowania i sprawowania nadzoru nad procesami technologicznymi oraz aparaturÄ… procesowÄ… w zakÅ‚adach przetwórstwa rolno-spożywczego i innych.

 

Absolwent posiada wiedzÄ™ ogólnÄ… z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych oraz umiejÄ™tnoÅ›ci wykorzystania jej w pracy zawodowej. Rozumie zasady i prawa leżące u podstaw inżynierii chemicznej i procesowej oraz potrafi wykorzystać je do rozwiÄ…zywania problemów w zakÅ‚adach przemysÅ‚owych.

 

Absolwent rozumie podstawy inżynierii produktu, zasady projektowania procesów  i aparatów, zna nowoczesne aparaty i maszyny procesowe oraz systemy automatyki i miernictwa przemysÅ‚owego. Szeroki zakres wiedzy zwiÄ…zany z: przetwórstwem materiaÅ‚ów biologicznych, eksploatacjÄ… maszyn i transportem wewnÄ™trznym, zewnÄ™trznym i zachowaniem Å‚aÅ„cucha chÅ‚odniczego, pozwala absolwentowi na poprawne zaprojektowanie i wykorzystanie procesów chemicznych do wytworzenia produktów o zdefiniowanych cechach. Wykorzystanie wiedzy fizykochemicznej i matematycznej umożliwia prawidÅ‚owe wyznaczenie i dobranie parametrów procesów przetwórczych materiaÅ‚ów biologicznych. Z kolei zagadnienia energetyczne oraz modelowanie reakcji chemicznych i biochemicznych, absolwent może wykorzystać do ekonomicznego i energooszczÄ™dnego przetwórstwa wspomnianych materiaÅ‚ów.

 

STAWIAMY NA PRAKTYKĘ!

 

  •  zajÄ™cia terenowe i praktyczne
  •  samodzielne przeprowadzanie badaÅ„ w trakcie zajęć
  •  praktyki obowiÄ…zkowe i ponadprogramowe, staże i praktyki zagraniczne
  •  wymiana miÄ™dzynarodowa w ramach programu Erasmus oraz krajowa poprzez program  MOSTAR
  •  wsparcie Biura KsztaÅ‚cenia Praktycznego i Rozwoju
  •  lektoraty z jÄ™zyków obcych uwzglÄ™dniajÄ… sÅ‚ownictwo specjalistyczne, typowe dla danego kierunku
  •  szereg kóÅ‚ naukowych i organizacji studenckich, w których można rozwijać swoje zainteresowania

  

 

PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

 

Absolwent jest przygotowany do pracy w różnych gałęziach przemysÅ‚u przetwórczego: w przemyÅ›le spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, energetycznym, maszynowym, elektronicznym, drobnej wytwórczoÅ›ci oraz biurach inżynierskich i pracowniach projektowych; a także w administracji oraz do prowadzenia samodzielnej dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej.

 

 

 

 

REKRUTACJA

 

 

Rekrutacja na studia odbywa siÄ™ drogÄ… elektronicznÄ… za pomocÄ… systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne sÅ‚uży do zÅ‚ożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródÅ‚em przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postÄ™powania rekrutacyjnego.

 

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.

 

PostÄ™powanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nowÄ… maturÄ… oparte jest na wynikach części pisemnej zewnÄ™trznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej stosowane sÄ… mnożniki odnoszÄ…ce siÄ™ do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

- z tzw. starÄ… maturÄ… oparte jest na konkursie Å›wiadectw dojrzaÅ‚oÅ›ci. JeżeLi kandydat nie zdawaÅ‚ egzaminu dojrzaÅ‚oÅ›ci z przedmiotów objÄ™tych konkursem, wówczas brane sÄ… pod uwagÄ™ oceny koÅ„cowe z tych przedmiotów uwzglÄ™dnione na Å›wiadectwie ukoÅ„czenia szkoÅ‚y.

- Laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależnoÅ›ci od tematyki konkursu lub olimpiady uwzglÄ™dnia siÄ™ zasady preferencyjne.

 

Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: matematyka, biologia, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia.


Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:

  poziom
podstawowy
poziom
rozszerzony
Język obcy: 1.3 2.0
Jeden przedmiot do wyboru: 2.0 4.0

 


 

KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI:
Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich:

tel. 81 445 66 45

rekrutacja@up.lublin.pl

 


Wydział Inżynierii Produkcji

dziekanat.wip@up.lublin.pl

tel. 81 531 96 69